Dla Rodzica

Rozliczenia

To kwestia spędzająca sen z powiek niejednej osobie, zarówno w placówkach publicznych jak i niepublicznych.

Nasz system pozwoli w prosty i intuicyjny sposób skonfigurować reguły płatności oraz automatycznie rozliczyć dany miesiąc.

Nasze rozwiązania pozwolą na rozliczenia dosłownie jednym kliknięciem.

Takie to proste! 🙂

Rozliczanie opłat dostosowane do Twoich potrzeb.
Uwzględniliśmy również rabaty kwotowe oraz procentowe, dodatki oraz inne drobiazgi, które mogą pojawić się w pracy bieżącej. Wiemy jak różne formy rozliczeń stosowane są przez placówki w umowach, dlatego też nasz system pozwala w prostym kreatorze skonfigurować płatności. Dla bardziej wymagających udostępniamy zaawansowane tworzenie bardziej skomplikowanych reguł/wytycznych/kryteriów/dyrektyw rozliczania, abyś raz dodał panujące u Ciebie w placówce rozliczenia i resztę policzy za Ciebie SmartKid.
Opłaty, które możemy automatycznie rozliczać na podstawie obecności, stałych kwot oraz różnych innych rozwiązań.
Rozliczasz wyżywienie na podstawie obecności? System zrobi to za Ciebie. Wystarczy sprawdzanie obecności, by na koniec miesiąca SmartKid podliczył opłatę wyżywienia dla każdego dziecka, bądź też naliczył posiłki za bieżący miesiąc w przód w zależności od ilości dni roboczych i jeśli zechcesz np. dokonał odliczenia za nieobecności w następnym miesiącu.
Rozliczenie wszystkich zajęć z Twojej oferty dodatkowej.
Twoja placówka wyróżnia się spośród innych szeroką ofertą zajęć dodatkowych, jednak dużo czasu zajmuje Ci koordynowanie, sprawdzanie i rozliczanie tych zajęć? Spokojnie. W SmartKid znajdziesz oddzielny moduł tylko do zajęć dodatkowych, dzięki któremu w łatwy sposób stworzysz nowe grupy dla zajęć płatnych i bezpłatnych, stworzysz harmonogramy oraz przypiszesz nauczycieli z placówki lub spoza niej oraz udostępnisz możliwość sprawdzania obecności na nich. Dzięki temu już nigdy nie pogubisz się w swoich zajęciach oraz płatnościach za nie.
Prosty sposób wystawiania faktur.
Większość Twoich rodziców potrzebuje faktur za żłobek lub przedszkole? Za każdym razem musisz przenosić dane do zewnętrznego programu i wystawiać faktury? Nie musisz już tego robić. Zintegrowany moduł do wystawiania faktur automatycznie pobierze dane fakturowe i pozwoli Ci je wystawić jednym kliknięciem oraz jeśli zechcesz pozwoli rodzicom pobrać je samodzielnie.
To kolejne udogodnienie, które oferuje nasz system Tobie i Rodzicom.
W SmartKid znajdziesz szybkie płatności online. Dzięki integracji systemu z Bluemedia, w łatwy sposób udostępnisz rodzicom możliwość płatności poprzez kilka kliknięć. Środki błyskawicznie zaksięgują się na Twoim koncie, a rachunek zostanie uregulowany. Skonfiguruj raz i zapomnij o uciążliwym podliczaniu każdego dziecka i sprawdzaniu przelewów.

Inteligentne przypomnienia

Zbliża się koniec miesiąca? Wygasa umowa? Musisz pamiętać o dodaniu dziecka do systemu ODPN?
SmartKid Ci o tym przypomni.

Wiemy jak odpowiedzialnym zadaniem jest prowadzenie placówki. Inteligentne przypomnienia ułatwią Państwu pracę, przypominając o ważnych terminach.

Ogrom pracy czasem sprawia, że zapominamy o ważnych sprawach. Od teraz możesz przestać się tym martwić. SmartKid przypomni Ci między innymi o konieczności wystawienia świadectwa pracy dla pracownika, z którym zakończyłeś współpracę, o dodaniu nowego dziecka do ODPN, SIO czy o upływającym terminie wypełnienia  formularza RKZ4 w systemie Emp@tia czy też będzie pamiętał o terminach kończących się umów Twoich pracowników oraz wymaganych dla nich szkoleniach.

Komunikacja

Współpraca z rodzicem to jedna z podstawowych zasad dobrze funkcjonującej placówki.

Z pomocą SmartKid osiągną Państwo wysoki poziom owej współpracy, a co za tym idzie zadowolonych rodziców. Zadowolony rodzic to sukces dobrze zarządzanej placówki.

Narzędzie, które pozwoli Tobie, nauczycielom, terapeutom i rodzicom w prosty i szybki sposób komunikować się ze sobą. Wiemy również, iż nie każda wiadomość powinna trafić do każdej osoby. Dlatego stworzyliśmy możliwość wyboru pokoi czatu. Rodzic nie musi pisać na czacie grupy, do której dostęp ma kilka osób, jeśli chce by odbiorcą jego wiadomości był Dyrektor albo Biuro. Może wybrać „pokój” i prowadzić konwersację w sprawach dotyczących grupy i nauczycieli albo w sprawach administracyjnych i . Zachowując poufność wiadomości.
Miejsce gdzie umieszczane są informacje o ważnych wydarzeniach. Jeśli w Twojej placówce zbliża się ważne wydarzenie, chcesz ogłosić ważną informację tak by każdy mógł do niej w prosty sposób wrócić lub też przedstawić rodzicom ważny dokument np. nowe rozporządzenie, robisz to właśnie tu. Rodzic otrzyma powiadomienie o nowym ogłoszeniu zamieszczonym na tablicy ogłoszeń, a Ty otrzymasz informację kto zapoznał się z opublikowaną treścią. Zapomnij o tablicach ogłoszeń albo żmudnym wysyłaniu maili i dopytywaniu rodziców, kto zapoznał się z ich treścią.
u każdy rodzic może zobaczyć jak jego dziecko spędza czas w placówce. Dla każdego rodzica ważne jest by jego dziecko bezpiecznie i kreatywnie spędzało czas w placówce. Zdjęcia zamieszczane w galerii pomagają rodzicom cieszyć się z momentów, które ich dziecko przeżywało w żłobku lub przedszkolu. To ważny aspekt współpracy z rodzicem gdyż ułatwia radzenie sobie z rozłąką rodzica z dzieckiem. Bogatą galerie doceni niejedna Mama i niejeden Tata.
Prosta informacja, która zawiera ogólny zarys dnia w placówce. Na pewno nie raz słyszałeś pytanie dotyczące tego jak wygląda przykładowy plan dnia w placówce. Teraz każdy rodzic może sprawdzić to w systemie co zaoszczędzi Ci czasu na drukowanie i przekazywanie go rodzicom w formie papierowej. Możesz zamieścić ogólny zarys dnia bądź rozpisać go szczegółowo dla placówki albo dla poszczególnych grup.
Nadmiar papierów? Problem ze znalezieniem dokumentów? Ułatwimy Ci to. Na dysku w prosty sposób umieścisz i skatalogujesz wszystkie potrzebne Ci dokumenty. Od teraz wszystkie dokumenty będziesz mieć w jednym miejscu, a proste wyszukiwanie pozwoli Ci szybko je odnaleźć.

Dziennik Elektroniczny

Jest to narzędzie zgodne z wymogami MEN, które doceni każdy nauczyciel, terapeuta i dyrektor. Prosty sposób dokonywania wpisów w dzienniku, obecności, które są uzupełniane przy sprawdzaniu listy każdego dnia oraz szybki dostęp z każdego urządzenia.

Nawiązaliśmy współpracę z wieloma wydawnictwami edukacyjnymi, co pozwoliło nam na umieszczenie treści przewodników w systemie. Teraz zamiast uzupełniać dokumentację przez godzinę, wystarczy poświęcić na to minutę i kilka kliknięć, aby dopełnić wszystkich formalności zgodnych z wymaganiami Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Kuratorium Oświaty.

Przypisując odpowiednie wydawnictwo oraz cykl wydawniczy do swojej grupy Nauczyciel w kilku prostych krokach uzupełni dziennik, co pozwoli mu na ograniczenie formalności do minimum.

Zarządzanie Placówką

Rozumiemy ogrom pracy jaki wkładasz w funkcjonowanie placówki na wysokim poziomie. SmartKid pomoże Ci w sprawnym zarządzaniu placówką.

Cyfrowa wersja teczki dziecka oraz wszystkich informacji o nim oraz o rodzicach. Dostępny w łatwy sposób, przejrzysty oraz w każdej chwili i z każdego miejsca – kontakt do rodziców, alergie, diety eliminacyjne, orzeczenie o kształceniu specjalnym, opinie WWR, informacje o płatnościach, zgody rodziców oraz inne niezbędne rzeczy w jednym miejscu. Nie musisz już martwić się papierami, zaginionymi informacjami oraz tworzeniem ogromnego archiwum. Teraz wszystko znajdziesz w jednym miejscu.
Miejsce umożliwiające rodzicom kontakt z placówką, zgłaszanie nieobecności, wgląd w swoje rachunki oraz wielu innych opcji dodatkowych takich chociażby jak pobieranie faktur, śledzenie ilości zjedzonych przez dziecko posiłków o ile są udostępnione przez placówkę. Sam zdecydujesz jakie uprawnienia otrzymają od Ciebie rodzice.
Czytelny i dostępny dla wszystkich pracowników grafik jest bardzo ważną funkcją systemu. Z nami w prosty sposób stworzysz grafik i udostępnisz go pracownikom. Zarządzanie godzinami pracy oraz nieobecnościami. Możesz zawrzeć w nim informacje na temat urlopów wypoczynkowych, chorobowych, opiekuńczych, na żądanie i innych oraz ich podsumowania. Pozwoli Ci to na szybką ewidencję urlopów i ich rozliczenie.
Często nie masz czasu osobiście informować personelu o zadaniach do zrealizowania? To kolejne ułatwienie. Możesz dodać zadanie, opisać na czym polega lub jakie są Twoje oczekiwania, wybrać osoby, które mają je zrealizować oraz wyznaczyć termin jego realizacji. Twoi pracownicy dostaną informację o umieszczonym zadaniu oraz system przypomni im o zbliżającym się terminie końcowym.
W planie umieszczane są zajęcia jakie odbywają się w Twojej placówce. Bardzo ułatwia to pracę Tobie, gdy układasz grafik ponieważ w przejrzysty sposób widzisz dostępne dni i godziny. Zmiany i zajęcia wyświetlą się Twoim pracownikom w czasie rzeczywistym i nigdy już nie zapomną o tym co mają zrealizować z dziećmi.
W prosty sposób sprawdzimy obecność dzieci w placówce. Informacja ta automatycznie zostanie pobrana do dziennika elektronicznego o ile z niego korzystasz, albo po prostu zewidencjonuje obecności i dokona na ich podstawie rozliczeń. Jest to jedna z najważniejszych informacji, bez której funkcjonowanie placówki jest niemożliwe. Uprościliśmy to dla Ciebie. Jednym kliknięciem nauczyciel/opiekun zaznaczy obecność lub nieobecność dziecka w placówce. Zobaczysz tam również informację o tym czy rodzic zgłosił nieobecność dziecka oraz to czy zaplanował nieobecność dziecka na dłuższy okres. O ile nasz system jest bardzo rozbudowanym narzędziem, wcale nie musisz martwić się o użycie wszystkich funkcji od razu. Samo korzystanie z list obecności w naszym systemie oraz powiązanych z nimi płatnościami usprawni Twoją pracę o ponad 50%. Podzieliliśmy SmartKid na moduły które w miarę poznawania aplikacji oraz Twoich potrzeb będziesz mogła stopniowo wdrażać do przedszkola lub żłobka.
Automatyczne wysyłanie zamówień do cateringu o ustalonej przez nas porze z uwzględnieniem diet eliminacyjnych to ogromne ułatwienie. Chcesz całkowicie zapomnieć o zamawianiu posiłków? W prosty i szybki sposób skonfigurujesz automatyczne zamówienia, które pozwolą odpocząć Ci od codziennego obowiązku kontrolowania oraz wysyłania zamówień. Możesz zapomnieć o żmudnym zliczaniu każdego dziecka i kontrolowaniu jego diety. Katering otrzyma przejrzystą informację ile i jakich posiłków potrzebujesz danego dnia. W razie potrzeby dostosujesz też ewentualne potrzeby zwiększenia albo zmniejszenia ilości posiłków przy wysyłaniu zamówienia.
Czas rekrutacji to gorący okres dla każdej placówki dlatego tu też przychodzimy Ci z pomocą. Mamy dla Ciebie gotowy moduł, który pozwoli Ci przenieść na rodziców część żmudnej pracy związanej z dodawaniem dzieci oraz informacji o nich. Wyobraź sobie, że w Twoich placówkach rekrutujesz dziesiątki dzieci i wszystkie dane przekazane przez rodziców, musisz wprowadzić z wyjątkową starannością. Teraz wystarczy, że udostępnisz opcję rekrutacji swoim rodzicom, którzy sami wypełnią swoje dane, a następnie je zweryfikujesz, zdecydujesz o przyjęciu bądź oczekiwani i jedynie wskażesz grupę dla nowo przyjętego dziecka.
Możliwość generowania raportów oraz tworzenie statystyk dotyczących finansów, wyżywienia oraz obecności dzieci. Wiemy jak ważny jest całościowy pogląd na prowadzoną placówkę. SmartKid zbierze za Ciebie informacje za wybrany okres i wyświetli Ci je w sposób czytelny i usystematyzowany. Z łatwością ocenisz kondycje i zmiany w finansach placówki, obecności dzieci w placówce i poszczególnych grupach, skontrolujesz ilość zamawianych posiłków w okresie czy też sprawdzisz szczegóły dla poszczególnego dziecka. Nie ma już potrzeby przedzierać się przez stosy papierów. Wystarczy wskazać interesujące Cię dane i od razu zacząć analizę.
Miejsce, w którym ustalają Państwo jakie uprawnienia nadadzą swoim pracownikom. To bardzo pomocna funkcja gdyż nie zawsze chcemy by każdy pracownik miał wgląd i dostęp do wszystkich informacji. Zrozumiałym jest dla nas, iż kreowanie zakresu obowiązków to szerokie pojęcie mające wpływ na prawa i obowiązki pracowników. Aby zabezpieczyć się, a zarazem ułatwić pracę swoim pracownikom w prosty sposób możesz ograniczyć im dostęp do niepotrzebnych dla danego stanowiska funkcji w SmartKid.

Zobacz kilka zdjęć naszej aplikacji